szyld
Poniedziałek, 22 lipca 2019 r., na imieniny zapraszają: Albin, Bolesława, Laurencjusz, Wawrzyniec, Maria Magdalena, Milenia, Pankracy
Ebuki.EUNauka o wzbogacaniu się
audio + e-book

 Menu główne
Aktualności
Dziennik = blog

 Prasa i Książka
Gazetki MGaL - darmo
Tłumaczenia - cennik
Translating - price list

 Webmasterka
O tej stronie
Programy darmowe
Rady WebMastera
CMS WebGUI
Strony WWW - cennik

 Reklama
Reklama u nas

 Gazetki
Gazetka.EU
Po polsku Gazetka.EU
Ptasia Gazetka.EU
Pieska Gazetka.EU
Ogrodowa Gazetka.EU
Zielarska Gazetka.EU
Aromatyczna Gazetka.EU
Magiczna Gazetka.EU
Babcina Gazetka.EU
Taka Gazetka.EU
Wyborcza Gazetka.EU
Borelioza Gazetka.EU
Imionnik.Gazetka.EU
Dietetyczna.Gazetka.EU
Biznes Gazetka.EU
Old.waw.pl
Ebuki.EU
Pisz e-booki
Fotosy.EU
USA Fotosy.EU
Gazetka.waw.pl
Art.Mazowsze.pl


KontaktZapytaj, zgłoś zlecenie, chęć współpracy, komentarz, błąd, poprawkę,
Możesz napisać do mnie


Free PageRank Checker

Historia witryny

Witam. Ta strona stanowi najnowszą mutację mojej gazetkowej strony, która lepiej lub gorzej rozwijana jest od końca 2004 roku - kiedy to zaczęły tez powstawać pierwsze numery gazetki Między Górkami a Lasem.
Na razie wydawanie gazetki zostało zawieszone z przyczyn różnych, powiedzmy ogólnie -- zdrowotno-finansowych.
Z różnych szacunków i badania rynku wynika mi, że dzięki Guglom mam szansę zarobić na gazetkę -- choć trudno powiedzieć, w jakiej będzie się ona ukazywała formie. Zobaczymy. W każdym razie chcę spróbować.

Co nowego?

26-IX-2007
Przerzucam tę historię modernizacji ze strony okładkowej do menu, natomiast otwieram prawdziwą stronę Aktualności - a nie nowości z kolejnych modernizacji.

11-IX-2007
Uruchomiłam regularną podstronę Dziennik.

18-VIII-2007
Na podstronie Webmastera dodałam kilka linków - taki zaczątek mojego magazynu linków roboczych. Poza tym przywróciłam tłumaczeniom fotografię półki z książkami, w których wydrukowano moje nazwisko...
Co do bloga - wszystkie te darmowe skrypty mają jedną wadę: nie rozumiem, co w nich jest. Poddałam się. Wzięłam artykuł ze starego Chipa 7'2004 i robię wszystko sama od zera. Może to i dłużej trwa, ale przynajmniej nad wszystkim panuję, a nie - uczeń czarnoksiężnika, który miesza alchemię i nigdy nie wie, jaki będzie efekt. Zawsze lubiłam programowanie, więc sobie powalczę, a co! Jak nie będę mogła czegoś rozgryźć, to przecież są chłopcy na forum jednym czy drugim. Dam radę. A co!
No i oczywiście cały czas rzeźbię witrynę Borelioza.Gazetka.EU - jeszcze daleko jej do treści i formy, jakie chciałabym osiągnąć, ale się wykluwa w miarę rozsądnie.

11-VIII-2007
Jeszcze spróbuję w Nucleusie skórkę Slick - wydaje się przyjazna... Angielskie slick - powierzchowny, bez większej wartości, zręczny, gładki, elokwentny, nieszczerze przekonujący... Znaczy się lekko obślizgły? Mało zachęcające.
Ale spodobała mi się w nim elastyczność kolorów.

10-VIII-2007
Usiłuję dobrać ptakom jakiś wygodny dziennik. Już drugi system mnie zniechęcił. Zaczęłam od Firebloga, ale tam od razu rozsypało się kodowanie ogonków. Więc zamontowałam Nucleus. Niby pięknie, ale próba adaptacji tzw. skórki była szalenie męcząca. Ponieważ dane przechowywane są w bazie MySQL, nie ma do nich bezpośredniego dostępu. Ręczne zmiany w bazie danych w ogóle są niewskazane - na pewno wszystko się rozsypie.
Z drugiej strony - taki dziennik bez sterowania przez SQL da się ściagnąć przez dowolne programy kopiujące strony www. Wolałabym jednak współpracować z MySQL.
A może chłopcy z serwera coś popitolili z bazami? Nie dojdę przecież. Ale nie, załóżmy że to moja niewiedza. Muszę zacząć od początku - usunąć tę bazę i założyć nową. Wszelkie usuwanie skórek z bazy jest nieskuteczne. Ponowne zainstalowanie niby surowej skórki daje efekt pomieszania z poplątaniem. Nawet grafikę z poprzedniej modernizacji zapamiętało. Trzeba więc od początku.
Niepokoi mnie brak elastyczności tego systemu: późniejsze zmiany mogą rozsypać cały dziennik!

Spróbuję może jeszcze innego systemu. Chwalili Wordpress. No to się przymierzę...


8-VIII-2007
Dzisiaj dokończyłam pierwszy rzut fotografii na stronie Ciekawe.Fotosy.EU - jest tego trochę: 12 galerii zawierających ok. 560 fotografii. Na początek może być. Poprawiłam błędy, chyba wszystko działa. Brakuje trochę opisów, ale to zostawiam na długie zimowe wieczory.

7-VIII-2007
Strona Halusine.Fotosy.EU przez ostatnie dni zmieniła swój profil, no i nazwę - teraz są to Ciekawe.Fotosy.EU! Dla mnie pozostała już tylko ta strona ;-) Wkrótce zacznę tu ćwiczyć bloga, którego przygotowuję na stronę ptasiej gazetki. Okazuje się, że mam do wyboru wiele skryptów na licencji GNU - przyglądam się im na lokalnym serwerze Krasnala. Niektóre są zbyt wymagające, niektóre nie potrafią sprostać moim wymaganiom. Staram się dobrać taki skrypt, który będę w stanie zaadoptować do formy, jaką dzisiaj ma żurnal Ptaki Moje - bowiem docelowo chcę się z niego wyprowadzić. Osiągnął już jednak sporą popularność, nie chcę, aby przeprowadzka była zbytnim zaskoczeniem dla odwiedzających.

5-VIII-2007
Skoro dostaję e-maile z pytaniami o gazetkę na serwerze shou.pl (głównie chodzi oczywiście o pozostałe tam fotografie), to szybko rekonstruuję ten element na stronie Halusine.Fotosy.EU.

4-VIII-2007
Przeprowadzono ze starego serwera stronę tłumaczeń.
Staram się uruchomić skrypt imieniny, ucząc się na nim dołączania funkcji PHP do CMS-a i do strony w HTML. Jak na razie z marnymi efektami :(
No nie, do CMS na tej stronie weszło. Mam nadzieję, że usunięcie opcji wrap nie spowoduje rozsypania się kolumny... OK, ale nie udało mi się oddzielenie tablicy od pliku wykonawczego - w ogóle nie działa ani include, ani require. Nie rozumiem.

3-VIII-2007
Rozszerzono linki na gazetka.EU - by zachęcić odwiedzających do powrotu (a nawet do zapisania portalu jako strony startowej). Od 2 dni nie działa domena gazetka.waw.pl na serwerze shou.pl. Dziwne, bo właśnie po kilku (2-3?) miesiącach zaczął działać panel administratora. Ciekawe.

2-VIII-2007
Opracowano datownik (na potrzeby całego portalu). Przeprowadzono stronę gazetek Między Górkami a Lasem.

28-VII-2007
Opracowano logo strony, kolorystykę i schemat menu.

22-VII-2007
Początek. Po około 2 tygodniach od zakupienia i zarejestrowania domeny GAZETKA.EU (8-VII-2007) udało się powiązać ją z serwerem superserwer.pl.

Aktualizacja 16-09-2007

GAZETKA.EUStrona należy do portalu GAZETKA.EU