szyld
Poniedziałek, 22 lipca 2019 r., na imieniny zapraszają: Albin, Bolesława, Laurencjusz, Wawrzyniec, Maria Magdalena, Milenia, Pankracy
Ebuki.EUNauka o wzbogacaniu się
audio + e-book

 Menu główne
Aktualności
Dziennik = blog

 Prasa i Książka
Gazetki MGaL - darmo
Tłumaczenia - cennik
Translating - price list

 Webmasterka
O tej stronie
Programy darmowe
Rady WebMastera
CMS WebGUI
Strony WWW - cennik

 Reklama
Reklama u nas

 Gazetki
Gazetka.EU
Po polsku Gazetka.EU
Ptasia Gazetka.EU
Pieska Gazetka.EU
Ogrodowa Gazetka.EU
Zielarska Gazetka.EU
Aromatyczna Gazetka.EU
Magiczna Gazetka.EU
Babcina Gazetka.EU
Taka Gazetka.EU
Wyborcza Gazetka.EU
Borelioza Gazetka.EU
Imionnik.Gazetka.EU
Dietetyczna.Gazetka.EU
Biznes Gazetka.EU
Old.waw.pl
Ebuki.EU
Pisz e-booki
Fotosy.EU
USA Fotosy.EU
Gazetka.waw.pl
Art.Mazowsze.pl


KontaktZapytaj, zgłoś zlecenie, chęć współpracy, komentarz, błąd, poprawkę,
Możesz napisać do mnie


Free PageRank Checker

WebGUI - CMS

Spis treści
Poniżej przedstawiam własne pobieżne tłumaczenie tekstów ze źródeł podanych w nawiasach kwadratowych.

Krótki opis

[wg http://cmsmatrix.org]

WebGUI jest platformą zarządzania treścią, utworzoną po to, by umożliwić przeciętnym użytkownikom tworzenie i zarządzanie złożonymi witrynami www. Ma strukturę modularną, składa się z elementów i jest niezależna od systemu. Zaprojektowana została, by umożliwić twórcom treści zarządzanie nią online, a samą treścią nie zawracać głowy tak zapracowanym osobom jak informatycy.


[wg http://www.webgui.org - strony macierzystej systemu]

Silnik zawartości WebGUI to kawał dobrej internetowej roboty. Jest to pierwsza platforma zarządzania całą pajęczyną treści i aplikacji. WebGUI jest systemem modularnym, wydajnym, bezpiecznym i przyjaznym dla użytkownika. Większość użytkowników przyznaje, że godzinami siedzi nad treścią, podczas gdy programiści potrafią łatwo włączyć funkcyjność, zwiększając możliwości witryny.
Od swej premiery w 2001 roku WebGUI rozrósł się już i działa na ponad 10,000 witrynach, intranetach i ekstranetach na całym świecie.

WebGUI stanowi strukturę aplikacji zawartości, pozwalającą na łatwe zarządzanie treścią, przy możliwości tworzenia i instalowania własnych aplikacji. Dzięki WebGUI można:

 • publikować artykuły,
 • uczestniczyć w forach
 • tworzyć galerie zdjęć
 • prowadzić badania i ankiety
 • zarządzać projektami
 • tworzyć interaktywne kalendarze zdarzeń (harmonogramy)
 • tworzyć rozbudowane formularze wprowadzania danych
 • sprzedawać i reklamować towary
 • sprzedawać usługi subskrypcji i zarządzać nimi
 • zarządzać bezpieczeństwem witryny poprzez użytkowników i ich grupy
 • zarządzać indywidualnym użytkownikiem na poziomie interfejsu
 • i o wiele, wiele więcej!
Jesteś to sobie winny: weź WebGUI i spróbuj. Zacznij od obejrzenia krótkiego filmu wideo o możliwościach WebGUI, następnie dołącz do nas na forum, gdzie uzyskasz odpowiedzi na swe pytania. Jeśli wymagasz profesjonalnej obsługi i usługi, porozmawiaj z ekspertami w Plain Black, którzy napisali WebGUI.
WebGUI (wymawiany łeb-gui) to najpopularniejszy z dostępnych obecnie systemów zarządzania treścią - CMS - content management system. Pobierany jest tysiące razy na miesiąc, wykorzystywany jest do Intranet application framework w wielu firmach należących do Global 1000, w urzędach, szkołach i uczelniach.
WebGUI jest platformą zarządzania treścią, utworzoną by umożliwić przeciętnym użytkownikom tworzenie i zarządzanie złożonymi witrynami www. Jest ona modularna, składana z elementów i niezależna od systemu. Zaprojektowana została tak, by twórcom treści pozostawić zarządzanie treścią, a nie zawracać tym głowy tak zapracowanym osobom jak informatycy.

Korzyści jakie daje WebGUI

Krótkie przyjazne adresy URL
Nie trzeba już się martwić strasznymi identyfikatorami czy innymi elementami adresów www, które utrudniają działanie wyszukiwarek i pracę z witryną.

Wzbogacony interfejs użytkownika
WebGUI dysponuje bogatym doświadczeniem użytkowników, które umożliwia im umieszczanie treści metodą przeciągania i opuszczania; pomaga przy podawaniu daty, kolorów i tp.; ma też szalenie elastyczny edytor, który pozwala na formatowanie treści w sposób szybki i prosty.

Dopasowanie
Użytkownik ma przed sobą własny spersonalizowany widok strony dzięki dynamicznie generowanej nawigacji i zawartości. Ponadto treść wyświetlana jest zgodnie z przyzwyczajeniami użytkownika.

Łatwość instalacji
Dzięki Środowisku WebGUI Runtime Environment (Unix, Mac, Linux, BSD) oraz technologii WebGUI Zip-N-Go (Windows), instalacja zajmuje minuty, a nie godziny.

Wydajny API
WebGUI umożliwia projektantom szybkie dołączanie nowych funkcji, aby uzyskać z witryny jak najwięcej. Ponadto dzięki standaryzacji miejsc dołączania elementów w WebGUI, aktualizacja możliwa jest nawet przy znacznej personalizacji.

Lokalizacje narodowe
Użytkownicy mają możliwość pracy z interfejsem w języku ojczystym, zaś treść może być publikowana w dowolnej liczbie języków.

WebGUI a strony statyczne i strony tworzone na serwerze
Osoby nie znające systemów zarządzania treścią zdumione są ich możliwościami i przewagą nad tradycyjnymi stronami w HTML i kilku innych językach stron www (jak ASP, JSP czy PHP). Poniżej przedstawiono krótką listę zalet każdego z tych systemów. Wyraźnie daje się zauwazyć przewaga jednego na niekorzyść dwóch pozostałych.
WebGUI
 • Edycja zewsząd: aktualizacja witryny z poziomu przeglądarki.
 • Łatwość użytkowania: nie jest potrzebna znajomość programowania czy pisania w HTML.
 • Faktyczne rozdzielenie stylu od treści: zmiana wyglądu i formy witryny bez tknięcia jej zawartości.
 • Interaktywność: budowa aplikacji interaktywnych, takich jak ankiety czy tablice ogłoszeń, za pomocą kilku kliknięć myszą.
 • Podział obowiązków: przydzielenie określonych użytkowników do sterowania określonymi częściami witryny, przy jednoczesnym ograniczeniu dostępu do innych części.
 • Rozwojowość: projektanci czy zespół Plain Black mogą tworzyć wtyczki do WebGUI wykonujące dokładnie to, co akurat jest potrzebne.
 • Stałe doskonalenie: proszę wziąć pod uwagę te wszystkie nowe funkcje dodawane do WebGUI co miesiąc bez żadnego specjalnego wysiłku.
 • Statyczny HTML
 • Szybkość: serwer nie musi przetwarzać żadnego kodu. Po prostu przesyła pliki do przeglądarki.
 • Niewielkie wymagania techniczne: do utworzenia strony nie są wymagane żadne specjalne oprogramowanie serwera czy klienta.
 • Strony tworzone po stronie serwera
 • W pełni rozszerzalne: w połączeniu z innymi usługami po stronie serwera potrafią dostarczyć aplikacje utworzone zgodnie w założonymi wymaganiami. • aktualizacja 10-02-2008

  GAZETKA.EUStrona należy do portalu GAZETKA.EU